logotype
img1
img2
img3
img4
img5
img6

Vítame Vás na našom webe :: Üdvözöljük honlapunkon :: Willkommen auf unserer Webseite :: Welcome to our site :: TEMETŐ UTCAI SPORT KLUB

TUSK Turnaj 2019
Turnaje, Poháre, Memoriály, Zápasy

     Tradične posledný júnový víkend sa odohrával už VI. ročník turnaja "TUSK 2019", ktorý organizuje Futbalové mužstvo TUSK Podunajské Biskupice a TUSK občianske združenie. Samozrejme s podporou viacerých sponzorov, ako napríklad HURealityEXCLUSIVE, Mestská časť Podunajské Biskupice alebo aj Bratislavský samosprávny kraj.
     Poslednej dobe sa nám stáva, že niektoré pozvané mužstvá sa nevedia dostať na turnaj. Tentoraz to boli až dve. Aj keď sme jedno mužstvo na poslednú chvíľu vedeli nahradiť mužstvom SF Festglas (vďaka hlavne Štefanovi a Karolovi Szelepcsényiovcov), miesto druhého mužstva už ostalo neobsadené. Hrali teda 4 mužstvá v kategórii nad 40 rokov a 3 mužstvá do 40 rokov.
     Na úvod sa hrali dva zápasy starších, keď domáci TUSK poradilo s mužstvom z Galantského okresu, s Jánovcami 3:0. Druhý zápas lepšie zvládli hráči dvojnásobného víťaza turnaja Biskupice 40, keď hravo zdolali tradičného účastníka FC Tryskáč 3:1. Potom prišli zápasy mladých. Keďže mužstvo FC Tryskáč malo aj iné povinnosti, odohrali svoje dva zápasy hneď na začiatku. V prvom podľahli veľmi dobre fungujúcemu domácemu mladému mužstvu TUSK 1:4 a druhé vyhrali nad SF Festglas 4:2.
     Nasledovali ďalšie zápasy starších. V prvom vyhrali TUSKári tesne 2:1 nad susedným mužstvom zo športové ho areálu, v druhom zas Biskupice 40, pomocou strelecky disponovaného Kozméra zdolali Jánovce vysoko 6:1. Tak na posledných dvoch zápasoch sa vlastne hralo o prvé a tretie miesto.
     Predtým však mladí Tuskári potvrdili dobrú formu a víťazstvom na Festglas 6:1 zabezpečili víťazstvo na tomto turnaji.
     Ako bolo spomenuté posledné dva zápasy sa hrali o konečné umiestnenie. Minulý rok boli úspešnejší Jánovce, tento raz tretí po výhre 2:1 sa stalo mužstvo FC Tryskáč. O víťazovi sa rozhodlo až v posledných minutách posledného zápasu, keď TUSK polovicu zápasu viedlo gólom Mestera proti favoritovi turnaja Biskupice 40, ale súper v poslednej minúte sa dostal k pokutovému kopu a remíza by zabezpečila trofej Biskupice 40 už po tretí raz za sebou. No domáci brankár Madács Gabriel po opakovanej penalte zneškodnil strelu Kozméra a víťazstvo v turnaji tentokrát neunikol domácim.
     V VI.ročníku turnaja sa stalo prvýkrát, že obe domáce mužstvá vyhrali svoje kategórie. FOTKY

Posledná úprava Nedeľa, 29 September 2019 16:17
Čítať celý článok...
 
Dunaj 2019
Aktuality

     14. až 16. júna sme boli pri Dunaji. Tradične dve noci so spaním, ako kazdý rok.
     Piatok nás bolo len pár zanietencov. Niektorí potom oodskočili do roboty, aby na druhý deň sa mohli v plnej sile zabávať. No bolo nás dosť. Pozbierali sme sa nakoniec až 42.
     Ráno sme si dali tradične praženicu so všetkým čo bolo na okolí - cibuľa, slanina, klobása, hrýby a neviem čo ešte. Potom sme začali pripravovať gril na pečenie prasiatka od Flora a varenie fazuľovice (s údeným rebrom). Nakoniec všetko dopadlo na jedničku. Všetko sa uvarilo, všetko sa zjedlo. Dve malé sudy piva zmizli skorej ako sme očakávali, ale vynašli sme sa. Nakoniec 10 statočných a 2 "statočnice" ostali aj cez noc a možno preto, aby mohli ochutnač nedelnú hovädzovo-kuraciu polievku.

Dobrá akci, veľa kamárátov ... len tak ďalej.

FOTKY

Posledná úprava Pondelok, 01 Júl 2019 14:22
 
Fülöp Péter - 50
Aktuality

     Június 8.án megünepeltük Fülöp Péter 50. születésnapját. A pozsonypüspöki Vetvár kultúrházban jöttünk össze. Családtagok, barátok és nem utolsó sorban a TUSK tagjai. Az ünnepeltet idösebb fia Patrik köszöntötte aztán tánc, vacsora ... egy elkésett TUSK köszöntés Árpitól, majd Oszi is beleszeretett volna szólni a mikrofonba. Sikerült. Megtudtuk töle, hogy a Maja már idösebb ...
     A buli reggelig tartott, az utóbuli vasárnap délig ...
     Még egyszer Isten éltessen Pöcsi !

Képek

Posledná úprava Pondelok, 01 Júl 2019 14:14